در این وبلاگ در راستای اعلامیه حقوق بشر و کنوانسیون های صادر شده به دفاع از حقوق انسانی و شهروندی مردم عزیز کشورمان میپردازیم، حقوقی که به راحتی از تک تک ما سلب شده است و هر روز این روند ادامه دارد.

۱۴۰۲ مرداد ۱۷, سه‌شنبه

تعهد و ابراز پشیمانی جهت اخلال در امنیت نظام برای یک معلم ناشناس

عاتکه رجبی، فعال صنفی معلمان خراسان که برای بار دوم در همین هفته به دادسرا احضار شده بود، در صفحه توییتر خود نوشت که دادسرا از او خواسته تعهد بدهد و ابراز پشیمانی کند اما او خودداری کرده است.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران اعلام کرد «در پی امتناع خانم رجبی از دادن تعهد، بازپرس پرونده اعلام کرده که قرار مجرمیت برای پرونده ایشان صادر می‌کند و پرونده را به دادگاه می‌فرستد.»

عاتکه رجبی نوشت: «امروز دگربار به دادگاه احضار شدم. تعهدنامه‌ای مقابلم گذاشتند با این مضمون که تعهد می‌دهم دیگر اعمال مجرمانه جهت اخلال در امنیت نظام مرتکب نشوم و بابت جرم انجام داده‌ام پشیمانم. 

حالتان خوب است؟ چه جرمی؟ چه خللی در امنیت؟ نه بزرگوار، مشکل از منِ ناشناس نیست، مشکل از شما سرشناسان است.»

عاتکه رجبی پیش‌تر به دلیل حمایت از انقلاب ژینا طی حکمی از طرف هیات تخلفات وزارت آموزش و پرورش از کار اخراج و متعاقبا به شعبه ۹۰۶ دادگاه انقلاب مشهد احضار شده بود.
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پزشکیان!!!!! جلیلی!!!!! اصلاح‌طلب!!!!!! اصولگرا!!!!!!

دلم برای مردمی میسوزه که امید دارن شما براشون یه قدمی  بردارید.   تا ضحاک زمانه(خامنه‌ای مزدور) اون بالا نشسته ایرانم رنگ و بویی از انسانیت،...